تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

هیالورونیک اسید مهمترین گلیکوز آمینو گلیکان (یک نوع قند طبیعی ) در پوست می باشد که موجب شده انعطاف پذیری و قوام کافی پوست می شود هیالوروینک اسید توانایی اتصال به آب را داشته و وقتی زیر پوست تزریق می گردد موجب می شود که پوست حجیم و نرم و هیدراته (آبدار) شود .

در رشد سلولی علاوه بر هیالورونیک ، اسید در رشد سلولی نیز تاثیرگذار می باشد ، اسید هم چنین بر عملکرد گیرنده های غشایی و می باشد .

ژل لب

اسید موجب پایداری ساختمانهای بین سلولی شده و اتصال بین فیبرهای کلاژن و الاستین را ایجاد می نماید می توان گفت یکی از عوامل مهم در جوانی و شادابی پوست دارد هم چنین در قوام پوست و برجستگی لب تاثیر گذار می باشد .

امروزه به علت های مختلف و گوناگونی تزریق ژل لب صورت می گیرد که یکی از این موارد ، حجیم سازی لب ها می باشد که برای تزریق ژل لب مواردی را قبل از تزریق باید رعایت نمود که بسیار ضروری و مهم می باشند .

تزریق ژل

توصیه می شود قبل از انجام تزریق از مصرف نمودن فرآورده هایی که موجب شده انعقاد خون به تاخیر بیافتد، جلوگیری نمایید. به عنوان مثال از مصرف داروهای مانند آسپرین اجتناب کنید. تاکید در خصوص عدم این فرآورده ها بدین علت می باشد که مصرف این فرآورده ها قبل از تزریق موجب شده که احتمال خون مردگی و خونریزی در تزریق افزایش یابد.

برای تزریق ژل لب معمولا نیازی به بیهوشی نمی باشد اما معمولا پزشکان بی حسی موضعی را انجام می دهند.

توصیه می شود پس از انجام تزریق ژل از انجام ورزش های شدید و هم چنین قرار گرفتن در آفتاب یا گرمای شدید اجتناب شود.

فرم دهی لب

هم چنین از مصرف مشروبات الکی پرهیز شود زیرا قرمزی موقت ، خارش محل تزریق را به دنبال دارد.

از نکات ضروری که الزام می باشد که بیمار رعایت نماید این می باشد که از لمس و دستکاری محل تزریق به مدت سه روز اجتناب شود.

کار تزریق به سادگی صورت می پذیرد و شامل دوران نقاهت نمی باشد، ولی پزشکان توصیه می نمایند به مدت سه روز پس از تزریق از فعالیت سنگین ورزشی هم چنین انجام فعالیت های سنگین روزانه و رفتن به استخر پرهیز شود .

منبع: سایت دکتر قاسمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =